Ana səhifə » Nadir növlər » Subendem növlər

Subendem növlər

Alliaceae: Allium dictyoprasum, Allium egorovae, Allium kunthianum, Allium lenkoranicum, Allium leucanthum, Allium mariae, Allium materculae, Allium saxatile, Allium szovitsii

Anacardiaceae: Pistacia mutica

Apiaceae: Angelica sachokiana, Aphanopleura trachysperma, Aphanopleura zangelanica, Cachrys capsica, Cachrys microcarpa, Carum komarovii, Dorema glabrum, Ferula caucasica, Ferula oopoda, Ferula szowitsiana, Malabaila sulcata, Peucedanum pauciradiatum, Pimpinella aromatica, Pimpinella grossheimii, Symphyoloma graveolens

Aquifoliaceae: Ilex hyrcana

Araliaceae: Hedera pastuchowii

Asparagaceae: Asparagus ledebourii

Aspidiaceae: Dryopteris caucasica, Dryopteris raddeana, Polystichum kadyrovii

Asteraceae: Amberboa nana, Amberboa sosnovskyi, Amblyocarpum inuloides, Anthemis fruticulosa, Bellis hyrcanica, Calendula persica, Carduus beckerianus, Carduus hystrix, Carthamus oxyacanthus, Centaurea rhizantha, Centaurea sosnovskyi, Cirsium aduncum, Cirsium argillosum, Cirsium elodes, Cirsium lappaceum, Cirsium macrocephalum, Cirsium rhizocephalum, Cirsium sorocephalum, Cirsium strigosum, Cirsium schelkovnikovii, Cirsium szovitsii, Cladochaeta candissima, Cousinia araxena, Cousinia chlorocephala, Cousinia cynaroides, Cousinia erivanensis, Cousinia hohenackeri, Cousinia iljinii, Cousinia macrocephala, Cousinia macroptera, Cousinia pterocaulos, Cousinia purpurea, Erigeron talyschensis, Garhadiolus papposus, Galatella pastuchovii, Helichrysum araxinum, Helichrysum armenium, Helichrysum plicatum, Heteracia szovitsii, Hieracium cincinnatum, Hieracium macroradium, Hieracium rubrobauhini, Hieracium sericicaule, Jurinea spectabilis, Kemulariella rosea, Lactuca wilhelmsiana, Onopordum cinereum, Onopordum heteracanthum, Picris strigosa, Podospermum canum, Psephellus karabaghensis, Psephellus zuvandicus, Senecio grandidentatus, Senecio kubensis, Senecio lipskyi, Serratula caucasica, Senecio coriacea, Stemmacantha pulchra, Tanacetum leptophyllum, Taraxacum desertorum, Tomanthea spectabilis, Tragopogon collinus, Tragopogon coloratus, Tragopogon marginatus, Tragopogon pusillus

Betulaceae: Alnus barbata, Alnus subcordata

Boraginaceae: Echium amoenum, Heliotropium szovitsii, Nonea alpestris, Nonea decurrens, Nonea flavescens, Onosma gracilis, Onosma levinii, Solenanthus brachystemon, Suchtelenia calycina, Symphytum peregrinum, Trigonocaryum involucratum

Brassicaceae: Aethionema edentulum, Cardamine tenera, Crambe armena, Crambe gibberosa, Draba incompta, Draba mollissima, Erophila minima, Erophila praecox, Erysimum babadagense, Erysimum chazarjurti, Erysimum crassipes, Isatis karjaginii, Isatis latisiliqua, Isatis ornithorhynchus, Isatis steveniana, Pseudovesicaria digitata, Raphanus rostratus, Sameraria glastifolia, Sterigmostemum acanthocarpum, Strigosella intermedia, Thlaspi szowitsianum, Moricandia meyeri

Campanulaceae: Asyneuma pulchellum, Campanula armena, Campanula bayerniana, Campanula caucasica, Campanula ciliata, Campanula kolenatiana, Campanula meyeriana, Campanula minsteriana, Campanula schelkownikowii, Campanula stevenii

Caprifoliaceae: Lonicera bracteolaris

Caryophyllaceae: Acanthophyllum mucronatum, Allochrusa versicolor, Arenaria graminea, Cerastium szowitsii, Dichodon schischkinii, Dianthus cyri, Dianthus raddeanus, Dianthus schemachensis, Gypsophila capitata, Gypsophila lipskyi, Gypsophila szovitsii, Holosteum marginatum, Lepyrodiclis holosteoides, Minuartia lineata, Minuartia sclerantha, Paronychia splendens, Saponaria cerastoides, Saponaria viscosa, Silene caucasica, Silene lacera, Silene marschallii, Silene meyeri, Silene schafta, Silene tatjanae, Silene tenella

Celastraceae: Euonymus velutina

Chenopodiaceae: Anabasis eugeniae, Anthochlamys polygaloides, Beta lomatogona, Beta macrorhiza, Panderia pilosa, Salsola camphorosma, Salsola nodulosa

Corylaceae: Carpinus schuschaensis

Crassulaceae: Macrosepalum tetramerum, Sedum lenkoranicum, Sedum obtusifolium, Sedum stevenianum, Sedum subulatum

Cyperaceae: Carex acrifolia, Carex caucasica, Carex phyllostachys, Schoenoplectus grossheimii

Dipsacaceae: Cephalaria grossheimi, Scabiosa hyrcanica

Euphorbiaceae: Andrachne buschiana, Andrachne filiformis, Euphorbia azerbajdzhanica, Euphorbia grossheimii, Euphorbia iberica, Euphorbia ledebourii, Euphorbia marschalliana

Fabaceae: Albizia julibrissin, Astragalus achundovii, Astragalus argyroides, Astragalus aznabjurticus, Astragalus barnassari, Astragalus brachypetalus, Astragalus brachytropis, Astragalus caraganae, Astragalus caspicus, Astragalus chalilovii, Astragalus cuscutae, Astragalus declinatus, Astragalus denudatus, Astragalus eugenii, Astragalus euoplus, Astragalus hohenackeri, Astragalus humilis, subsp thedodori, Astragalus igniarius, Astragalus kabristanicus, Astragalus karabaghensis, Astragalus karjaginii, Astragalus macrosephalus, Astragalus macrourus, Astragalus megalotropis, Astragalus mesites, Astragalus meyeri, Astragalus montis-aquilis, Astragalus multijugus, Astragalus onobrychioides, Astragalus ordubadensis, Astragalus persicus, Astragalus podocarpus, Astragalus polyphyllus, Astragalus prilipkoanus, Astragalus refractus, Astragalus rostratus, Astragalus rzaevii, Astragalus sachokianus, Astragalus sanguinolentus, Astragalus schemachensis, Astragalus szovitsii, Astragalus torrentum, Astragalus xiphidium, Colutea komarovii, Medicago caucasica, Medicago glutinosa, Onobrychis atropatana, Onobrychis hohenackeriana, Onobrychis komarovii, Onobrychis vaginalis, Oxytropis karjaginii, Oxytropis lupunoides, Trifolium echinatum, Vavilovia formosa, Vicia ciceroidea, Vicia hololasia, Vicia loiseleurii

Fagaceae: Quercus castaneifolia, Quercus macranthera, Quercus hypochrysa

Gentianaceae: Gentianella umbellata

Geraniaceae: Erodium fumaroides

Graminae: Achnatherum ordubadense, Aegilops strangulata, Avena bruhnsiana, Bromopsis aristata, Bromopsis nachiczevanika, Bromopsis woronowii, Colpodium versicolor, Cutandia rigescens, Glyceria caspia, Poa meyeri, Rostraria cristata ssp.glabriflora, , Rostraria cristata ssp.subcapitata, Stipa transcaucasica

Hamamelidaceae: Parrotia persica

Hyacinthaceae: Bellevalia fominii, Bellevalia longistyla, Hyacinthella atropatana, Muscari caucasicum, Ornithogalum schelkovnikovii, Ornithogalum sintenisiiScilla caucasica, Scilla hohenackeri, Scilla mischtschenkoana

Iridaceae: Crocus caspius, Iris acutiloba, Iris alexeenkoi, Iris atropatana, Iris grossheimii, Iris helena, Iris lycotis, Iris prilipkoana, Iris pseudocaucasica

Labiatae: Betonica nivea, Dracocephalum botryoides, Lamium hyrcanicum, Lamium transcacucasicum, Marrubium parviflorum, Marrubium propinquum, Nepeta betonicifolia, Nepeta cyanea, Nepeta stricifolia, Nepeta supina, Salvia limbata, Salvia nachiczevanica, Salvia transcaucasica, Salvia verbascifolia, Salvia karabachensis, Satureja intermedia, Satureja mutica, Scutellaria oreophila, Stachys persica, Stachys setifera, Stachys schtschegleevii, Thymus fedtschenkoi, Thymus hadzhievii, Thymus karamarjanicus, Thymus kjapazi, Thymus trautvetteri, Ziziphora serpyllacea

Liliaceae: Fritillaria grandiflora, Gagea alexeenkoana, Lilium ledebourii, Tulipa eichleri

Linaceae: Linum subbiflorum

Malvaceae: Alcea kusariensis, Alcea hyrcana

Melanthiaceae: Merendera candidissima, Merendera eichleri

Oleaceae: Fraxinus coriariifolia

Orchidaceae: Cephalanthera caucasica, Dactylorhiza incarnata ssp.baumgartneriana

Orobanchaceae: Cistanche flava

Paeoniaceae: Paeonia tomentosa

Papaveraceae: Papaver schelkownikowii

Pinaceae: Pinus eldarica

Plumbaginaceae: Acantholimon fominii, Acantholimon tenuiflorum

Polygalaceae: Polygala hohenackeriana

Ranunculaceae: Anemone kuznetzowii, Delphinium foetidum, Delphinium nachiczevanicum, Delphinium szowitsianum, Delphinium talyschense, Delphinium tomentellum, Pulsatilla albana, Ranunculus crassifolius

Rosaceae: Alchemilla raddeana, Cotoneaster meyeri, Cotoneaster morulus, Cotoneaster saxatilis, Crataegus eriantha, Crataegus szovitsii, Pyrus acutiserrata, Pyrus eldarica, Pyrus grossheimii, Pyrus hyrcana, Pyrus medvedevii, Pyrus vsevolodi, Sorbus caucasica, Sorbus shemachensis, Rosa alexeenkoi, Rosa azerbaijanica, Rosa gadzhievii, Rosa glanduloso-setosa, Rosa iljinii, Rosa karjagini, Rosa komarovii, Rosa nisami, Rosa prilipkoana, Rosa sachokiana, Rosa sosnovskyi, Rubus persicus, Rubus raddeanus

Rubiaceae: Crucianella chlorostachys, Crucianella exasperata, Crucianella suaveolens, Galium apsheronicum, Galium brachyphyllum, Galium czerepanovii, Galium eldaricum, Galium hyrcanicum, Karamyschewia hedyotoides, Neogaillonia szowitzii, Rubia rigidifolia

Rutaceae: Haplophyllum kowalenskyi, Haplophyllum schelkovnikovii, Haplophyllum villosum

Salicaceae: Populus hyrcana, Salix kuznetzowii

Saxifragaceae: Saxifraga pseudolaevis

Scrophulariaceae: Digitalis nervosa, Linaria schirvanica, Linaria zangezura, Melampyrum chlorostachym, Scrophularia atropatana, Scrophularia grossheimii, Scrophularia thesioides, Scrophularia variegata, Scrophularia zuvandica, Verbascum paniculatum, Verbascum stachydiforme, Verbascum szovitsianum, Veronica crista-galli, Veronica minuta, Veronica peduncularis, Veronica petraea

Solanaceae: Solanum kieseritzkii

Trapaceae: Trapa hyrcana

Valerianaceae: Valeriana cardamines, Valerianella amblyotis, Valerianella corniculata, Valerianella cymbocarpa, Valerianella oxyrrhyncha, Valerianella plagiostephana, Valerianella sclerocarpa

Violaceae: Viola caucasica

 

 




    • Bioloji müxtəliflik həyatından..

    • Grand opening of Stoilensky’s pelletizing plant

      Burda xəbər başlığı olmalıdır

    • Burda xəbər başlığı olmalıdır

      Burda xəbər başlığı olmalıdır

    • Burda xəbər başlığı olmalıdır

      Burda xəbər başlığı olmalıdır

    • Burda xəbər başlığı olmalıdır

      Burda xəbər başlığı olmalıdır

    • Burda xəbər başlığı olmalıdır

      Burda xəbər başlığı olmalıdır